ROX100150KFKLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX100150KFKLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 150K OHM 1% 4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
ROX
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
4W
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
180°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Package / Case :
Size / Dimension :
0.310Diax0.920L 7.87mmx23.37mm
Resistance :
150kOhms
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Power (Watts) :
4W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Composition :
Metal Oxide Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
ROX100150KFKLB
Vishay / Dale ROX100150KFKLB
Through Hole 150kOhms, 4W, Metal Oxide Film,