ROX100110KFKLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX100110KFKLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 110K OHM 1% 4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
4W
Max Operating Temperature :
180°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.310Diax0.920L 7.87mmx23.37mm
Tolerance :
±1%
Published :
Resistance :
110kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
4W
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
ROX
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
ROX100110KFKLB
Vishay / Dale ROX100110KFKLB
Through Hole 110kOhms, 4W, Metal Oxide Film,