ROX075680KJNLBN
Mfr.Part #
ROX075680KJNLBN
Description
RES 680K OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±5%
Resistance :
680kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax0.800L 7.87mmx20.32mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Datasheets
ROX075680KJNLBN
Vishay / Dale ROX075680KJNLBN
680kOhms, 3W, Metal Oxide Film,