ROX0751M20JKELP
Mfr.Part #
ROX0751M20JKELP
Description
RES 1.2M OHM 5% 4.2W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax0.800L 7.87mmx20.32mm
Power (Watts) :
4.2W
Resistance :
1.2mOhms
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
ROX0751M20JKELP
Vishay / Dale ROX0751M20JKELP
1.2MOhms, 4.2W, Metal Oxide Film,