ROX07510K0FNEL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX07510K0FNEL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Published :
Size / Dimension :
0.310Diax0.800L 7.87mmx20.32mm
Resistance :
10kOhms
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Oxide Film
Series :
ROX
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
ROX07510K0FNEL
Vishay / Dale ROX07510K0FNEL
10kOhms, 3W, Metal Oxide Film,