ROX075100KFKEL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX075100KFKEL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax0.800L 7.87mmx20.32mm
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Resistance :
100kOhms
Composition :
Metal Oxide Film
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
3W
Supplier Device Package :
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
ROX
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Bulk
Datasheets
ROX075100KFKEL
Vishay / Dale ROX075100KFKEL
100kOhms, 3W, Metal Oxide Film,