ROX0504K70KNEL
Mfr.Part #
ROX0504K70KNEL
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 4.7K OHM 10% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Series :
ROX
Package / Case :
Axial
Published :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
4.7kOhms
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.310Diax0.550L 7.87mmx13.97mm
Datasheets
ROX0504K70KNEL
Vishay / Dale ROX0504K70KNEL
4.7kOhms, 2W, Metal Oxide Film,