ROX05044M2GNLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX05044M2GNLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 44.2M OHM 2% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Size / Dimension :
0.310Diax0.550L 7.87mmx13.97mm
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
44.2mOhms
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±2%
Composition :
Metal Oxide Film
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Series :
ROX
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX05044M2GNLB
Vishay / Dale ROX05044M2GNLB
44.2MOhms, 2W, Metal Oxide Film,