ROX050200KGNLB
Mfr.Part #
ROX050200KGNLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 200K OHM 2% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.310Diax0.550L 7.87mmx13.97mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Published :
Resistance :
200kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
ROX
Tolerance :
±2%
Datasheets
ROX050200KGNLB
Vishay / Dale ROX050200KGNLB
200kOhms, 2W, Metal Oxide Film,