RL2512FK-070R025L
Mfr.Part #
RL2512FK-070R025L
Description
RES 0.025 OHM 1% 1W 2512
33 Weeks
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±1200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Resistance :
25mOhm