RK73B1ERTTP335J
Mfr.Part #
RK73B1ERTTP335J
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/10W 0402
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
75V