RK73B1ERTTP223J
Mfr.Part #
RK73B1ERTTP223J
Description
RES 22K OHM 5% 1/10W 0402
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22kOhm
Working Voltage :
75V
Series :
RK73-RT
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
0402 (1005 Metric)
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RK73B1ERTTP223J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1ERTTP223J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 22kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C