RF292AJE
Mfr.Part #
RF292AJE
Description
CONN 2.92MM J FOR CABLES
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Connector Style :
2.92mm
Voltage Rating :
250 V
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Connector Type :
Jack, Female Socket
Impedance :
50Ohm
Frequency - Max :
40 GHz
Datasheets
RF292AJE
Bulgin RF292AJE
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -65°C ~ 165°C