RF292AJC
Mfr.Part #
RF292AJC
Description
CONN 2.92MM J FOR CABLES
Frequency - Max :
40 GHz
Impedance :
50Ohm
Connector Style :
2.92mm
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Voltage Rating :
250 V
Cable Group :
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Connector Type :
Jack, Female Socket
Datasheets
RF292AJC
Bulgin RF292AJC
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -65°C ~ 165°C