RF292AJB
Mfr.Part #
RF292AJB
Description
CONN 2.92MM J FOR CABLES
Connector Type :
Jack, Female Socket
Frequency - Max :
40 GHz
Operating Temperature :
-65°C ~ 165°C
Voltage Rating :
250 V
Impedance :
50Ohm
Connector Style :
2.92mm
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Datasheets
RF292AJB
Bulgin RF292AJB
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -65°C ~ 165°C