RF292A4PCCDP
Mfr.Part #
RF292A4PCCDP
Description
CONN 2.92MM P FLNG MNT 4HOLE
Mounting Feature :
Flange
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Frequency - Max :
40 GHz
Connector Style :
2.92mm
Impedance :
50Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating :
250 V
Connector Type :
Plug, Male Pin
Datasheets
RF292A4PCCDP
Bulgin RF292A4PCCDP
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C