RF292A4PCCDK
Mfr.Part #
RF292A4PCCDK
Description
CONN 2.92MM P FLNG MNT 4HOLE
Stock
25
In Stock :
25
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Termination Method :
Plug In
Insertion Loss :
Gender :
MALE/FEMALE
Mounting Feature :
Flange
Brand :
Connector Style :
2.92mm
Contact Termination :
Solder
Contact Plating :
Center Contact Plating :
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Connector Type :
Plug, Male Pin
Features :
Body Orientation :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Impedance :
50Ohm
Frequency - Max :
40 GHz
Packaging :
Bulk
Contact Material :
Voltage Rating :
250 V
Datasheets
RF292A4PCCDK
Bulgin RF292A4PCCDK
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C