RF292A4PCCC
Mfr.Part #
RF292A4PCCC
Description
CONN 2.92MM P FLNG MNT 4HOLE
Frequency - Max :
40 GHz
Voltage Rating :
250 V
Connector Style :
2.92mm
Impedance :
50Ohm
Connector Type :
Plug, Male Pin
Body Finish :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
RF292A4PCCC
Bulgin RF292A4PCCC
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C