RF292A4PCCB
Mfr.Part #
RF292A4PCCB
Description
CONN 2.92MM P FLNG MNT 4HOLE
Frequency - Max :
40 GHz
Connector Style :
2.92mm
Impedance :
50Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Connector Type :
Plug, Male Pin
Voltage Rating :
250 V
Datasheets
RF292A4PCCB
Bulgin RF292A4PCCB
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C