RF292A4PAAE
Mfr.Part #
RF292A4PAAE
Description
CONN 2.92MM P FLNG MNT 4HOLE
Frequency - Max :
40 GHz
Impedance :
50Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Connector Type :
Plug, Male Pin
Connector Style :
2.92mm
Voltage Rating :
250 V
Datasheets
RF292A4PAAE
Bulgin RF292A4PAAE
Plug, Male Pin Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C