RF292A4JCCE
Mfr.Part #
RF292A4JCCE
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Frequency - Max :
40 GHz
Connector Type :
Jack, Female Socket
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Connector Style :
2.92mm
Voltage Rating :
250 V
Impedance :
50Ohm
Datasheets
RF292A4JCCE
Bulgin RF292A4JCCE
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C