RF292A4JCCCCGH
Mfr.Part #
RF292A4JCCCCGH
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Connector Type :
Jack, Female Socket
Frequency - Max :
40 GHz
Features :
Extended Insulation
Connector Style :
2.92mm
Impedance :
50Ohm
Voltage Rating :
250 V
Datasheets
RF292A4JCCCCGH
Bulgin RF292A4JCCCCGH
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C