RF292A4JCCAL
Mfr.Part #
RF292A4JCCAL
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage Rating :
250 V
Connector Style :
2.92mm
Frequency - Max :
40 GHz
Impedance :
50Ohm
Datasheets
RF292A4JCCAL
Bulgin RF292A4JCCAL
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C