RF292A4JCCADGB
Mfr.Part #
RF292A4JCCADGB
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Voltage Rating :
250 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Connector Style :
2.92mm
Frequency - Max :
40 GHz
Series :
Features :
Extended Insulation
Impedance :
50Ohm
Datasheets
RF292A4JCCADGB
Bulgin RF292A4JCCADGB
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C