RF292A4JCCADAB
Mfr.Part #
RF292A4JCCADAB
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Connector Type :
Jack, Female Socket
Features :
Extended Insulation
Voltage Rating :
250 V
Series :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Impedance :
50Ohm
Connector Style :
2.92mm
Frequency - Max :
40 GHz
Datasheets
RF292A4JCCADAB
Bulgin RF292A4JCCADAB
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C