RF292A4JAACCGH
Mfr.Part #
RF292A4JAACCGH
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Voltage Rating :
250 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency - Max :
40 GHz
Impedance :
50Ohm
Connector Style :
2.92mm
Features :
Extended Insulation
Datasheets
RF292A4JAACCGH
Bulgin RF292A4JAACCGH
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C