RF292A4JAAADGA
Mfr.Part #
RF292A4JAAADGA
Description
CONN 2.92MM J FLNG MNT 4HOLE
Features :
Extended Insulation
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Category :
RF Connectors / Coaxial Connectors
Impedance :
50Ohm
Frequency - Max :
40 GHz
Connector Style :
2.92mm
Connector Type :
Jack, Female Socket
Subcategory :
RF Interconnects
Voltage Rating :
250 V
BERYLLIUM COPPER
Product Type :
Brand :
Silver
Packaging :
Bulk
Datasheets
RF292A4JAAADGA
Bulgin RF292A4JAAADGA
Jack, Female Socket Threaded 50Ohm Bulk 2.92mm Solder 1 Port Polyetherimide (PEI) -40°C ~ 85°C