RF2525B334K151KX145T
Mfr.Part #
RF2525B334K151KX145T
Description
CAP CER 0.33UF 150V X7R 2525
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.165 4.19mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Knowles Precision RF2525B334K151KX145T
0.33μF 150V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2525 (6464 Metric)
RF2525B334K151KX145T Overview
A 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
RF2525B334K151KX145T Features
a size/dimension of 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm