RF2525B103K301KX145T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF2525B103K301KX145T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
2525 (6464 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 300V X7R 2525
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2525 (6464 Metric)
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Series :
RF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
300V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
Thickness (Max) :
0.165 4.19mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Precision RF2525B103K301KX145T
RF 10000pF 300V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2525 (6464 Metric)
RF2525B103K301KX145T Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
RF2525B103K301KX145T Features
a size/dimension of 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm