RF03N0R9B250CT
Mfr.Part #
RF03N0R9B250CT
Description
MLCC 0.9PF 25V NPO 0201
Ceramic Capacitors
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Package / Case :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
0.9pF
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
Tolerance :
±0.1pF
Size Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Positive Tolerance :
Voltage - Rated :
25V