RCMM021002GKA20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCMM021002GKA20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Military Standard :
Not
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
6.5mm
Package / Case :
Molded
Factory Lead Time :
8 Weeks
Radiation Hardening :
No
Termination :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Resistance :
10kOhm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
2%
Contact Plating :
Tin
Datasheets
RCMM021002GKA20
Through Hole 10kOhm, Metal Film,