PV22-4F-CY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PV22-4F-CY
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
CONN SPADE TERM 22-26AWG #4 YEL
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Spade Connectors
Stud/Tab Size :
4 Stud
Termination :
Crimp
Insulation :
Insulated
Length :
17.018mm
ECCN Code :
EAR99
Contact Material :
Copper
Feature :
Brazed Seam
Tongue Inside Opening :
0.120 (3.05mm)
Color :
Yellow
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Insulation Diameter :
0.110 (2.79mm)
Published :
Wire Gauge (Max) :
26 AWG
Radiation Hardening :
No
Depth :
5.1mm
Packaging :
Bulk
Material - Insulation :
Vinyl
Length - Overall :
0.670 17.02mm
Contact Plating :
Tin
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge (Min) :
22 AWG
Width - Outer Edges :
0.200 5.08mm