PV14K4032R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PV14K4032R2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
PV 14 K 4032 R2
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Energy :
1.3J
Varistor Voltage (Typ) :
22 V
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Number of Circuits :
1
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Series :
PV
Maximum DC Volts :
18 V
Base Product Number :
PV14K
Current - Surge :
250 A
Capacitance @ Frequency :
2500 pF @ 1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Maximum AC Volts :
14 V