PRC.M0.4GL.LC52V
Mfr.Part #
PRC.M0.4GL.LC52V
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Color :
Gray, Green
Current Rating :
8A
Number of Positions :
4
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Shell Size - Insert :
M04
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PRC.M0.4GL.LC52V
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk C Push-Pull, Detent Lock
PRC.M0.4GL.LC52V Overview
PRC.M0.4GL.LC52V Features
1P series
PRC.M0.4GL.LC52V Applications
There are a lot of LEMO
PRC.M0.4GL.LC52V Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER