PMC100-4-N
Mfr.Part #
PMC100-4-N
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Minimum Load Required :
yes
Operating Temperature :
0°C~65°C
Voltage - Output 2 :
12V
Efficiency :
75%
Lead Free :
Lead Free
Number of Outputs :
3
Current - Output (Max) :
8A 4A 1A
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
PMC (100W)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Output 3 :
-12V
Voltage - Input :
85V~264VAC
Type :
Enclosed
Published :
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, TUV
Voltage - Output 1 :
5V
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation :
3kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
9.37Lx3.66W x 1.89 H 238.0mmx93.0mmx48.0mm