PMC100-4-J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PMC100-4-J
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 1 :
5V
Minimum Load Required :
yes
Type :
Enclosed
Current - Output (Max) :
8A 4A 1A
Series :
PMC (100W)
Size / Dimension :
9.37Lx3.66W x 1.89 H 238.0mmx93.0mmx48.0mm
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input :
85V~264VAC
Efficiency :
75%
Voltage - Output 3 :
-12V
Number of Outputs :
3
Voltage - Output 2 :
12V
Published :
Voltage - Isolation :
3kV
Approval Agency :
CE, CSA, cURus, TUV
Mounting Type :
Chassis Mount
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C~65°C