PM75CSD060
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PM75CSD060
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Datasheet
Download
Description
MOD IPM S-DASH 600V 75A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Number of Terminations :
19
Current :
75A
Type :
IGBT
HTS Code :
Number of Functions :
1
Package / Case :
Power Module
JESD-30 Code :
R-XUFM-X19
ECCN Code :
EAR99
Terminal Position :
UPPER
Series :
Intellimod™
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage :
600V
Configuration :
3 Phase
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
15V
Mounting Type :
Chassis Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Surface Mount :
No
Voltage - Isolation :
2500VDC
Datasheets
PM75CSD060
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PM75CSD060 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:19, Type:IGBT, Package / Case:Power Module, Voltage:600V, Mounting Type:Chassis Mount, PM75CSD060 pinout, PM75CSD060 datasheet PDF, PM75CSD060 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PM75CSD060 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.