PM5448.153NLT
Mfr.Part #
PM5448.153NLT
Description
FIXED IND 15UH 4.7A 100MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
4.7 A
Length :
9.2 mm
Series :
PM5448.xxxNLT
Tolerance :
±20%
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Current - Saturation (Isat) :
4.9A
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Inductance :
15 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Width :
8.5 mm
Saturation Current :
4.9 A
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Height :
3 mm
Test Frequency :
100 kHz
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
PM5448.153NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD