PM5447.561NLT
Mfr.Part #
PM5447.561NLT
Description
FIXED IND 560NH 11A 10 MOHM SMD
Inductance :
560 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Test Frequency :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
17.5A
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension :
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Series :
PM5447.xxxNLT
Length :
7.3 mm
Supplier Device Package :
Width :
6.9 mm
Height :
1.8 mm
Saturation Current :
6 A
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Current Rating (Amps) :
11 A
Q @ Freq :
Datasheets
PM5447.561NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD