PM5447.333NLT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PM5447.333NLT
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 1.3A 650MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Pulse
Product Status :
Active
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Style :
PCB Mount
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Length :
7.3 mm
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Series :
PM5447.xxxNLT
Q @ Freq :
Brand :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Current Rating (Amps) :
1.3 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Packaging :
Reel
Material - Core :
Height :
1.8 mm
RoHS :
Details
Frequency - Self Resonant :
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Qualification :
AEC-Q200
Saturation Current :
2.1 A
Inductance :
33 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Test Frequency :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
2.1A
Tolerance :
±20%
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product :
Power Inductors
Application :
Power
Core Type :
Molded
Product Type :
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
Type :
Molded
Ratings :
AEC-Q200
Product Category :
Power Inductors - SMD
Size / Dimension :
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Width :
6.9 mm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
PM5447.333NLT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD