PM4HF8R-M-DC24VW
Mfr.Part #
PM4HF8R-M-DC24VW
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Flush, Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Pins :
8
Throw Configuration :
SPDT
Max Current Rating :
3A
Coil Voltage (DC) :
24V