PM4HF8R-M-DC24V
Mfr.Part #
PM4HF8R-M-DC24V
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Mount :
Flush, Surface Mount
Throw Configuration :
SPDT
Number of Pins :
8
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Coil Voltage (DC) :
24V
Max Current Rating :
3A