PM4345.122NLT
Mfr.Part #
PM4345.122NLT
Description
FIXED IND 1.2UH 6.2A 28 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
11A
Saturation Current :
11 A
Series :
PM4345.XXXNLT
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Brand :
Height :
2 mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating (Amps) :
6.2A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
Current - Saturation :
11A
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Width :
5.4 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Length :
6 mm
Inductance :
1.2μH
Datasheets
PM4345.122NLT
Pulse Electronics PM4345.122NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD