PM4345.101NLT
Mfr.Part #
PM4345.101NLT
Description
FIXED IND 100NH 18A 4 MOHM SMD
Current - Saturation :
45A
Features :
Current Rating (Amps) :
18A
Series :
PM4345.XXXNLT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Inductance :
100nH
Length :
6 mm
Saturation Current :
45 A
Width :
5.4 mm
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
4mOhm Max
Height :
2 mm
Tolerance :
±30%
Material - Core :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
45A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
Datasheets
PM4345.101NLT
Pulse Electronics PM4345.101NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD