PM100CSD060
Mfr.Part #
PM100CSD060
Manufacturer
Powerex, Inc.
Package / Case
Power Module
Description
MOD IPM 6PAC 600V 100A
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Product Category :
Power Driver Modules
Type :
IGBT
Series :
Intellimod™
Reach Compliance Code :
Unknown
Current :
100A
HTS Code :
Qualification Status :
Not Qualified
Mounting Type :
Chassis Mount
JESD-30 Code :
R-XUFM-X19
Number of Terminations :
19
Voltage :
600V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
15V
Package / Case :
Power Module
Voltage - Isolation :
2500VDC
Terminal Position :
UPPER
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Configuration :
3 Phase
Datasheets
PM100CSD060
Introducing Power Driver Modules Powerex, Inc. PM100CSD060 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:IGBT, Mounting Type:Chassis Mount, Number of Terminations:19, Voltage:600V, Package / Case:Power Module, PM100CSD060 pinout, PM100CSD060 datasheet PDF, PM100CSD060 amp .Beyond Power Driver Modules Powerex, Inc. PM100CSD060 ,we also offer AOZ5517QI, FSB50325A, FSB50550A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.