PM10-12S15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PM10-12S15
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
5-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 15V 10W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Number of Outputs :
1
Output Power :
10W
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Input (Min) :
9V
Power (Watts) :
10W
Series :
PM
Current - Output (Max) :
670mA
Feature :
OVP, SCP
Voltage - Input (Max) :
18V
Package / Case :
5-DIP Module
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
25.4mm
Length :
50.8mm
Voltage - Isolation :
700V
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.33 H 50.8mmx25.4mmx8.5mm
Applications :
ITE (Commercial)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Current - Output 1 :
670mA
Height :
8.382mm