PLT1206Z7870LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z7870LBTS
Description
RES SMD 787 OHM 0.01% 0.4W 1206
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
787Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
400mW
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W