PLT1206Z7060LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z7060LBTS
Description
RES SMD 706 OHM 0.01% 0.4W 1206
Additional Feature :
FALME PROOF
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Power Dissipation :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
No
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
706Ohm
Datasheets
PLT1206Z7060LBTS
Vishay PLT1206Z7060LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 706Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~125°C