PLT1206Z6980LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z6980LBTS
Description
RES SMD 698 OHM 0.01% 0.4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.033 (0.84mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Series :
PLT
Features :
Product Category :
Coaxial Cables
Failure Rate :
Subcategory :
CABLE
Power (Watts) :
0.4W, 2/5W
Belden Wire and Cable
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
698 Ohms
Product Type :
Coaxial Cables
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
1206 (3216 Metric)
Brand :
Belden Wire and Cable
Datasheets
PLT1206Z6980LBTS
Vishay PLT1206Z6980LBTS
PLT Series, Thin Film, 698 Ohms, 0.4W, 2/5W, ±0.01%, -55°C ~ 125°C