PLT1206Z4532LBTS
Mfr.Part #
PLT1206Z4532LBTS
Description
RES SMD 45.3KOHM 0.01% 0.4W 1206
Resistance :
45.3kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm